Pages

24.10.18

INSPIRUJĄCE SPOTKANIE Z ADRIANNĄ PALKĄ

W natłoku codziennych obowiązków rzadko mamy czas na spotkanie ze znajomymi. Dlatego warto wykorzystać każdą wolną chwilę, aby pielęgnować znajomości. Już kilka godzin w towarzystwie pozytywnie zakręconej osoby może dać nam więcej powera jogging w promieniach słońca lub wycisk na siłowni.


Staram się otaczać ludźmi, a przyjaciele są dla mnie równie ważni jak rodzina. Dlatego staram się przynajmniej raz w tygodniu spotkać z najbliższymi mi koleżankami, zadzwonić do nich. Po prostu zapytać - jak się masz? Relacje są bardzo ważne, a szczególnie pielęgnować trzeba te na odległość. 


Jedną z moich instagramowych znajomych jest Ada Palka - totalny freak sportowy. To dziewczyna szalona, z głową pełną pomysłów. Jeśli nie znacie jeszcze Ady to pozwólcie, że w kilku słowach opowiem Wam kim jest Ada. Jest ona absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Od dziecka jest związana ze sportem. Jako dziecko Ada  trenowała piłkę ręczną, siatkówkę, a od kilku lat związana jest z lekkoatletyką.Na co dzień pracuje jako trener personalny w Krakowie.  Poza tym z powodzeniem prowadzi bloga Train My Way, a jej konto na Instagramie obserwuje blisko 26 000 osób!

Pewnie dlatego, że jesteśmy do siebie podobne tak dobrze się dogadujemy. Obie kochamy sport, zdrowy tryb życia i naturalne kosmetyki, czyli mamy wiele wspólnych tematów do rozmów. Ada nie tak dawno mnie odwiedziła przy okazji pobytu w Warszawie. Chciałam się podzielić z Wami tym cudownym czasem, pełnych inspiracji i super porad! Dlatego mój wpis będzie dość nietypowy bo w formie wywiadu z Adą. Myślę, że to najlepszy sposób na przekazanie Wam naszej energii i dawki porad :)


Ja: Ada bardzo się cieszę, że w końcu znalazłaś czas, żeby mnie odwiedzić. Tak rzadko mamy możliwość, aby móc się spotkać i na spokojnie porozmawiać.

Adrianna Palka: Ewa, dzięki za zaproszenie. Faktycznie wspólne spotkanie to dla mnie moment na złapanie chwili oddechu i oczywiście poplotkowanie  w świetnym towarzystwie :)

Ja: Często ludzie  pytają jak zaczynam swój dzień, dlatego fajnie, że możemy o tym porozmawiać!. Ja od dłuższego czasu zaczynam dzień szklanką ciepłej wody z cytryną, później zdrowe śniadanie ( owsianka, jaglanka, jajka z awokado) oraz kawa zbożowa.  A Ty? Jak wygląda Twój poranek?


Adrianna Palka: Muszę przyznać, że Inka przypomina mi smaki z dzieciństwa. Jest bardzo dobra. Ja nie lubię pić z rana ciężkich kaw typu espresso. Doskonale pobudza, ale też obciąża organizm, szczególnie jeśli wypijemy ją na pusty żołądek. To jest niestety grzech wielu z nas. Dlatego wszystkim zawsze powtarzam - najpierw pyszne i pożywne śniadanie! Ja od owsianki przygotowanej dzień wcześniej zaczynam praktycznie każdy poranek, a dopiero później przychodzi czas na kawę. 


Ja: No ok, wróćmy do naszych spraw fitnessowych. Jesteś  osobą bardzo aktywną - codzienne ćwiczenia, zajęcia na siłowni czy fitnessie. Do tego prowadzisz z powodzeniem bloga i konto na IG. Jak znajdujesz na to wszystko siłę? Jak dbasz o swój organizm? Ja na przykład staram się zdrowo odżywiać, prawie całkowicie  zrezygnowałam z produktów zwierzęcych. Jak jest u Ciebie?


Adrianna Palka: Faktycznie, każdy dzień jest  u mnie mega aktywny. Z resztą aktywność jest chyba wpisana w moją naturę. Chyba nie potrafiłabym spędzić życia na kanapie czy w pracy przy biurku. Masz podobnie? Taki aktywny tryb życia wymaga ode mnie nie tylko zdrowej diety, ale też odpowiedniej suplementacji. Jednym z moich ostatnich odkryć w tej dziedzinie jest Padma Plus Active marki Tymofarm. Są to kapsułki z wyłącznie naturalnym składem - zawarte są w niej specjalnie dobrane i wyselekcjonowane suszone i sproszkowane zioła oraz antyoksydanty. Składniki są tak dobrane, że wzajemnie się uzupełniają i wzmacniają. I wiesz co najlepsze - wszystkie te składniki są zamknięte w wegańskiej kapsułce!
Ja: To prawda, dieta bogata w antyoksydanty jest dobra dla każdego. Niezależnie czy jest się kobietą czy mężczyzną, wolne rodniki występujące w organizmie człowieka uszkadzają jego organizm i są jedną z przyczyn jego starzenia. Chyba odkryłaś dla mnie suplement, który idealnie sprawdzi się w mojej codziennej diecie. Ja do tej pory starałam się codziennie wypić zielony koktajl, aby dostarczyć mojemu organizmowi witamin i minerałów. Niestety owoce i warzywa nie są już tak bogate w witaminy i minerały jak kiedyś, dlatego dobrze jest zadbać o odpowiednią suplementację.  Ada, ciekawi mnie jednak jak dbasz o swoje ciało nie tylko od wewnątrz, ale też od zewnątrz. Pielęgnacja przynajmniej dla mnie jest bardzo ważna. Dbam o to, aby moja skóra, włosy i paznokcie zawsze wyglądały świetnie. Były nawilżone, odżywione - po prostu zdrowe.


Adrianna Palka: Szczerze Ci powiem, że w natłoku codziennych spraw zapominam o swojej zewnętrznej "powłoce". Sport i inne zajęcia tak bardzo mnie pochłaniają, że czasami zapominam o dobrym balsamie czy zastosowaniu dobrych kosmetyków. Wiem, muszę to zmienić...? Zaraz mnie pewnie skarcisz za takie postępowanie (śmiech).

Ja: Zdecydowanie! O skórę i włosy trzeba dbać, w końcu towarzyszą nam one przez całe życie! Jak wiesz ja jestem urodowym freakiem i cały czas poszukuję na rynku produktów, które są naturalne i tym samym nie szkodzą organizmowi. I tak używam kremy, które są wolne od wszelkich SLSów i parabenów. Wpływają one lepiej na kondycję mojej skóry, która niestety jest bardzo wrażliwa na szkodliwe działanie substancji chemicznych. Długo walczyłam z uczuleniami, zaczerwienieniami czy wypryskami aż nie zmieniłam kosmetyków na naturalne.

Adrianna Palka: To prawda, najgorsze są skutki uboczne używania kosmetyków. A powiedz mi, jak dbasz o włosy?  Masz piękne i zadbane włosy. Pomimo farbowania, wyglądają  na super zadbane. Poświęcasz im dużo czasu? Przyznaję, że mam dużo - baby hair, co powoduje puszenie  włosów i mam częsty problem częsty z suchymi i rozdwojonymi  końcówkami. 


Ja: Mam dla Ciebie super rozwiązanie. Szczerze Ci powiem, że od kilku miesięcy używam szamponów marki OWAY. Są to kosmetyki naturalne i organiczne, które nadają się do każdego rodzaju włosów. Co jest super jeśli chodzi o tą markę to to, że mają oni kosmetyki dostosowane do aktualnych potrzeb. To znaczy, jeśli potrzebujesz codziennej pielęgnacji włosów znajdziesz szampon, odżywkę  i mgiełkę, którą można stosować codziennie. Dla mnie jest to bardzo ważne, ponieważ ze względu na charakter mojej pracy niestety poddaję swoje włosy stylizacji. Suszenie, upięcia czy farba strasznie je osłabiają przez co codziennie muszę nakładać preparaty pozwalające na zachowanie dobrej kondycji moich włosów. OWAY świetnie się w tym sprawdza.


Adrianna Palka. Wow, to co mówisz jest bardzo interesujące. Faktycznie masz rację, nasze włosy poddawane są codziennie działaniu niekorzystnych warunków, więc tym bardziej potrzebują one naturalnych kosmetyków. Wiesz, przekonałaś mnie.Ja: Ale kochana owocne spotkanie. Myślę, że dzięki dobrym i naturalnym kosmetykom jesteśmy w stanie poradzić sobie z problemami skórnymi czy problemami z włosami lub paznokciami. Odpowiednie oczyszczenie i pielęgnacja w obecnym szalonym świecie jest na prawdę bardzo potrzebna!

Love Ewa :)
_______________________________

Everyday we have so many things to do and that's why we rarely have time to meet our friends. If we have a free moment we should spend it with friends or family. Just few hours in the company of a positively crazy person can give us more power than a jogging or power drink. 


I try to surround myself with people. Friends are for me as important as my family. That's why I try to meet my friends once a week or just talk by phone.  Sometimes I just ask - how are you? Relationships are very important especially friendhips which divide the distance.

One of my instagram friends is Ada Palka - a total sports freak. She's a a positive freak girl, with head full of ideas. If you don't know Ada yet, let me tell you in a few words who is she. Ada graduated the Academy of Physical Education in Krakow. She has been involved in sport since she was a child.  Ada coached handball and volleyball, and since few years she is associated with athletics. She works as a personal trainer in Krakow. In addition, she successfully runs the blog Train My Way, and her account on Instagram is watched by nearly 26,000 people!

Probably because that we both love sport, healthy lifestyle and natural cosmetics, we have many common topics to talk about. Not a long time ago Ada visited me in Warsaw. Now I want to share with you this wonderful time, full of inspiration and great advice! That's why my post will be quite unusual because of the form - an interview with Ada. I think that this is the best way to send you our energy and dose of advice :)

Me: Ada, I'm very happy that you finally found time to visit me. We rarely have the opportunity to meet and talk.

Adrianna Palka: Ewa, thanks for the invitation. In fact, a common meeting is a moment for me to catch a moment of breath and of course to gossip in a great company :)

Me: Often people ask how I start my day, so it's great that we can talk about it! For a long time I have started a day with a glass of warm water with lemon, then a healthy breakfast (porridge, millet, avocado eggs) and cereal coffee. And you? What does your morning look like?

Adrianna Palka: I must admit that Inka reminds me of childhood flavors. I do not like drinking heavy espresso in the morning. It;s true that coffe perfectly stimulates, but also burdens the body, especially if we drink it on an empty stomach. This is unfortunately the sin of many of us. That's why I always say to everyone - first eat a delicious and nutritious breakfast! I start with porridge prepared the day before practically every morning, and only then comes the time for coffee.

Me: Well ok, let's get back to our fitness issues. You're a very active person - everyday you go to gym or fitness. For this you successfully run a blog and account on IG. How do you find the strength to practice sport? How do you take care of your body? For example, I try to eat healthy food, I almost completely gave up animal products. How is it with you?

Adrianna Palka: Actually, each day is very active. I think that activity is probably inscribed in my nature. I don't think I could spend my life on the couch or work at my desk. Do you have similar? Such an active lifestyle requires me not only a healthy diet, but also adequate supplementation. One of my recent discoveries is the Padma Plus Active brand from Tymofarm. They are capsules with only natural composition - it contains specially selected dried and powdered herbs and antioxidants. The ingredients are chosen so that they complement each other and strengthen each other. And you know what's best - all these ingredients are enclosed in a vegan capsule!

Me: That's right, a diet rich in antioxidants is good for everyone. You probably discovered a supplement for me that will work perfectly in my daily diet. So far, I tried to drink a green cocktail every day to provide my body with vitamins and minerals. Unfortunately, fruits and vegetables aren't as rich in vitamins and minerals as they used to be, so it's good to take care of proper supplementation. Ada, I'm curious to know how you take care of your body not only from the inside, but also from the outside. At least my care is very important. I make sure that my skin, hair and nails always look great. They were moisturized, nourished - just healthy.

Adrianna Palka: I would like to tell you honestly that I'm forgetting about my outer "shell" in the plethora of everyday matters. Sport and other activities are so absorbing that sometimes I forget about a good balm or using good cosmetics. I know, I have to change it ...? You will probably scold me for doing so (laughs).

Me: Definitely! You have to take care of your skin and hair, in the end they accompany us all your life! As you know I'm a beauty freak and I'm constantly looking for products on the market that are natural and harmless to the body. And that's why I use creams that are free of any SLS and parabens. They affect better on my skin, which unfortunately is very sensitive. For a long time I fought with allergies, redness and eczema until I changed my cosmetics to the natural one.

Adrianna Palka: That's right. And tell me, how do you take care of your hair? You have beautiful and well-groomed hair. Do you devote a lot of time to them? I admit that I have a frequent problem with dry and split ends.

Me: I have a great solution for you. I sincerely say that I have been using OWAY shampoos for several months. These are natural and organic cosmetics that are suitable for all hair types. What is great about this brand is that they have cosmetics adapted to current needs. So if you need daily hair care, you'll find a shampoo, conditioner and mist that you can use every day. For me it's very important because, due to the nature of my work, unfortunately I give up my hair styling. Drying, stretches or paint terribly weaken them. That's why I have to apply preparations every day to keep my hair in good condition. OWAY works great in this.

Adrianna Pałka. Wow, what you say is very interesting. In fact, you're right, our hair is subjected to unfavorable conditions every day, so all the more they need natural cosmetics. You know, you convinced me.

Me: But a lovely and fruitful meeting. I think that thanks to good and natural cosmetics we are able to cope with skin problems or problems with hair or nails. Proper cleansing and care in the current crazy world is really needed!

Love Ewa :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright 2000 - by Ewa Szabatin| Layout by Studio O2Art based by KotrynaBassDesign | Wszelkie prawa zastrzeżone.